Kwiat Jabłoni — „Dziś późno pójdę spać”

Potrzebne akordy: a, C, d, F, g

Cześć! Z tej strony Jaro. Witajcie w lekcji, w której nauczę was grać piosenkę pod tytułem ,,Dziś późno pójdę spać” której wykonawcą jest Kwiat Jabłoni. Zapraszam! 

 

Do tego utworu będziemy potrzebować pięciu akordów. Akordu a-mol; C-dur; d-mol; F-dur; g-mol.

                                                

 

 

Oryginalne bicie, które występuje w tej piosence jest to bicie “na dwa”, czyli dół-dół-góra, każdy akord jest zagrany aż osiem razy tym biciem. 

 

Pewnie nie brzmi wam dokładnie tak samo jak w oryginale, ale to za sprawą tempa, powinniśmy je troszeczkę podkręcić i zagrać troszeczkę szybciej. Zacznijcie grać powoli i z czasem je przyśpieszcie. Najlepiej tak się właśnie uczyć, na początku zagrać powoli i z czasem przyśpieszać tempo. Ważne też jest, aby wam przekazać, że w momencie, kiedy gramy w kółko to bicie “na dwa”, to tak naprawdę nie robi nam się przerwa między jednym schematem a drugim, tylko będzie nam się robić po kolei i będzie to wyglądać tak:

 

 

Dla osób, które będą miały problem z ogarnięciem prędkością tego bicia, jest bicie zastępcze dół-dół-dół-góra. Gdy będziemy zapętlać sobie to bicie, to znowu usłyszymy jakbyśmy mieli dodatkowo jedno uderzenie, które jest kolejnym uderzeniem z kolejnego schematu. 

 

 

 

Przechodzimy do refrenu, pierwszy refren gramy biciem pojedynczym, czyli każdy akord tylko raz w dół, czyli już cztery akordy z końcówki refrenu gramy biciem zwrotkowym, biciem “na dwa’ lub biciem zastępczym, zostawiam wam do wyboru. 

 

Kolejną zwrotkę gramy analogicznie do poprzedniej, dlatego nie musimy jej omawiać. 

 

Omówmy ostatni refren, tutaj nie będziemy grać biciem pojedynczym, ja proponowałbym grać biciem zastępczym. Zauważcie, że ostatni refren jest zagrany podwójnie. Te wszystkie akordy które są w nawiasie na samym końcu są grane za pierwszym razem, czyli tak jakby te akordy są przejściem między jednym refrenem a drugim refrenem. Jeżeli chodzi o ten drugi refren to gramy go tak samo jak pierwszy tylko z małym wyjątkiem, akord d-mol będzie pojedynczo. Spróbujcie to zagrać.


 

 Miłego szarpania! Trzymajcie się. Cześć!

 

Dostęp do plików wymaga utworzenia darmowego konta. Zaloguj się lub zarejestruj!
Powrót do listy