Stare Dobre Małżeństwo — „Bieszczadzkie Anioły”

Potrzebne akordy: A, D, fis, G, h

Cześć! Z tej strony Jaro. Witajcie w ukulekcji w której uczyć się będziemy piosenki pod tytułem “Bieszczadzkie Anioły” której wykonawcą jest zespół Stare Dobre Małżeństwo. Zapraszam!

 

Mała informacja, zakładamy kapodaster na drugim progu, pamiętaj pobrać opracowanie do którego link zamieszczony jest poniżej lub w opisie filmu.

 

 

Do tego utworu potrzebować będziemy pięciu akordów. Akordu: A-dur; D-dur; fis-moll; G-dur; h-moll. 

                                                


 

 

Bicie będziemy grać harcerskim. Tak naprawdę jesteście w stanie zagrać tą piosenkę tylko i wyłącznie patrząc na opracowanie i podążając za akordami które są wypisane, ale dołożyłem tam jeden smaczek, który chciałbym wam wytłumaczyć. 

Ten smaczek, jeżeli chodzi o czerwony akord h-moll to tak naprawdę bicie harcerskie z dołożonymi dwoma uderzeniami w dół.


 

 

A później wykonujemy hammer on z 0 na 2 na drugiej strunie, czyli szarpiemy pustą drugą strunę i od razu mocno przyciskamy palcem wskazującym wszystkie struny, ale przede wszystkim chodzi o tą drugą strunę, którą szarpiemy.  

Kolejną zwrotkę gramy dokładnie tak samo jak poprzednią, nic tutaj się nie dzieje, musicie zwrócić uwagę że po tej zwrotce nie ma kolejnej zwrotki i nie ma tego przejścia, tylko jest od razu bicie harcerskie na tych h-mollach i gramy refren. 


 

Ostatni refren jest zagrany x4, możecie go zagrać raz albo dwa, jednak chciałbym wam opowiedzieć ostatnią linijkę albo ostatnie dwie linijki (D A h h), żebyście wiedzieli jak tę piosenkę zakończyć. Tak naprawdę pierwszy h-moll jest zagrany biciem harcerskim, drugi h-moll będzie uderzenie-tłumienie-uderzenie. Tłumienie robię lewą ręką poprzez rozluźnienie mięśni lewej ręki na strunach, nie odrywamy jej. 

  

Miłego szarpania! Cześć!

Dostęp do plików wymaga utworzenia darmowego konta. Zaloguj się lub zarejestruj!
Powrót do listy