Wilki — „Baśka”

Potrzebne akordy: a, C, e, G

Cześć! Z tej strony Jaro. Witam cię w kolejnej lekcji, w której będziemy się uczyć piosenki pod tytułem “Baśka” zespołu Wilki. Zapraszam!

 

Do tego utworu potrzebować będziemy tylko czterech akordów: a-mol; C-dur; e-mol; G-dur.

                                     

 

Pamiętajcie o pobraniu opracowania, link do niego zawsze zamieszczony jest w opisie filmu lub poniżej.

 

Jeżeli chodzi o bicie. Bicie będziemy wykorzystywać szybkie, także cała piosenka w sumie jest prosta. 


 

Najtrudniejszy jest wstęp. I wstępu również się tutaj nauczymy. Na początku układamy sobie akord G-dur, zrobimy to na dwa sposoby. Zrobimy to w sposób to taki normalny albo możemy to zrobić w sposób barowy, czyli palec wskazujący dociskam trzy pierwsze struny na progu drugim i palec środkowy dokładany jest na drugiej strunie na trzecim progu. 


 

I teraz tak, będziemy musieli dołożyć mały palec na pierwszej strunie piątym progu. Według mnie sposób z barowym G-durem jest zdecydowanie prostszy. 

Zaczynamy od G-dura z tą piątką na pierwszej strunie i uderzamy trzy razy. Później mamy na pierwszej strunie zamiast piątki mamy trójkę, możemy to zrobić puszczając palec mały i dokładamy palec serdeczny albo kładziemy palec środkowy, aby objął dwie struny jednocześnie, szarpiemy tylko raz. Następnie podnosimy go z powrotem i mamy czysty G-dur. Później mamy akord a-mol, potem szarpiemy go jeszcze raz. Następnie tabulatura: 3 na drugiej strunie; pusta pierwsza; 3 na pierwszej; 7 na pierwszej, reszta strun pusta; 7 na pierwszej, reszta strun pusta; 7 na pierwszej, reszta strun pusta; 5 na pierwszej, reszta strun pusta; 3 na pierwszej, reszta strun pusta; G-dur grany biciem szybkim.


 

To była pierwsza część wstępu, druga jest prawie taka sama, ostatnie trzy uderzenia się różnią. Więc w pierwszej części mieliśmy siódemki, piątkę, trójkę i G-dur biciem szybkim a w drugiej części mamy siódemki, dziesięć, dwanaście i to jest akord moi drodzy też G-dur, formalnie to jest G-dur, ale patrząc z punktu schematu akordowego to jest C-dur przesunięty na próg siódmy. 

 

 

Wszystko macie w opracowaniu, intro jest w tabulaturze!

 

 

Poświęćcie na ten utwór, na to intro w sumie 5 minut dziennie, a za tydzień będziecie to grać perfekcyjnie.


 

 

 

 Miłego szarpania! Cześć!

Dostęp do plików wymaga utworzenia darmowego konta. Zaloguj się lub zarejestruj!
Powrót do listy