Sanah, Vito Bambino — „Ale jazz!”

Potrzebne akordy: a, C, F, G

Cześć!  Z tej strony Jaro. Witajcie w lekcji, w której nauczymy się piosenkę pod tytułem “Ale jazz!” której wykonawcą jest oczywiście Sanah i Vito Bambino. Zapraszam!

 

Do zagrania tego utworu na ukulele będziemy potrzebować: ukulele, kapodaster na progu trzecim, akordy: a-moll; C-dur; F-dur; G-dur.

 

                                        

 

Pamiętajcie, że zawsze jak zakładacie kapodaster, nawet jak macie nastrojony instrument, to ja polecałbym go jeszcze dostroić, ponieważ czasami jest tak, że kapodaster za mocno dociska struny i troszeczkę nam się rozjeżdżają te dźwięki, dlatego zawsze polecam strojenie z kapodastrem.
 

Całą piosenkę będziemy grać biciem szybkim, przypominam: dwa uderzenia w dół, dwa uderzenia w górę, dwa uderzenia w dół.


Zaczynamy od intra, tam mamy dwa akordy a-moll i C-dur grane dwa razy, czyli a-moll; C-dur; a-moll; C-dur. Następnie mamy zwrotkę, w której również mamy a C a C, później będzie F-dur, a-moll, G-dur, G-dur. Tak naprawdę wydaje mi się, że jesteście wszyscy to zagrać razem ze mną patrząc pierwszy raz na opracowanie, do którego link macie w opisie filmu lub poniżej.

 

Druga zwrotka jest zagrana dokładnie tak samo jak zwrotka pierwsza. 

 

W refrenie gramy sekwencję F a C G x3 + na samym końcu dodatkowy akord G-dur. 

Sprawdź opracowanie!

 

Kolejne jest przejście, w którym będziemy grać bicie szybkie, ale dzielone. Zauważ, że tam są akordy które są rozdzielone ukośnikiem, czyli jest a/C, F/G. Przypominam, pierwszy akord będzie miał tylko dwa uderzenia bicia szybkiego, a całą resztę, czyli zwykłe uderzania góra-góra-dół-dół, czy razem z tym plusem dodatkowymi uderzeniami dół-góra, są do akordu drugiego. Tutaj mamy przejście a/C i F/G.

Pamiętaj, że przejście jest zagrane aż cztery razy. 

 

I na końcu jeszcze mamy taką końcóweczkę. Jak ją zagrać? Będę teraz mówić o progach, mając na uwagę, że mam kapodaster na trzecim progu to jak będę mówić o pierwszym to mam na myśli czwarty próg. Czyli mamy tak, trójka na strunie drugiej, piątka na drugiej, trójka na strunie pierwszej x3, piątka na pierwszej strunie, trójka na strunie drugiej, piątka na strunie drugiej i trójka na strunie pierwszej. 

 

Oczywiście możemy w niektórych miejscach skorzystać z takiej techniki grania jak hammer on, czyli będziemy dokładać kolejny palec, nie będziemy dwa razy szarpać np. trójki i piątki osobno, tylko szarpiemy trójkę i dokładamy piątkę. Więc mamy tak trzy hammer on na pięć, dwa razy trójka na strunie pierwszej, hammer on z trójki na piątkę na strunie pierwszej, hammer on z trójki na piątkę na strunie drugiej i trójkę na strunie pierwszej.

 

Miłego szarpania! Cześć!

 

Dostęp do plików wymaga utworzenia darmowego konta. Zaloguj się lub zarejestruj!
Powrót do listy